Trasy Maratonu Beskid Niski

Trasy, które pokonali biegacze podczas maratonu Beskid Niski

góry

Maraton Beskid Niski, choć do 2019 roku miał cztery edycje, za każdym razem odbywał się na tej samej trasie: Gorlice – Wysowa Zdrój. Wymagająca trasa, której start miał miejsce na rynku w Gorlicach i prowadziła przez Magurę Małastowską zagwarantował uczestnikom przepiękne widoki, jak i możliwość sprawdzenia swoich sił. Meta maratonu została ustalona w Parku Zdrojowym w Wysowej.

Górski maraton nie lada wyzwaniem

Maraton Beskid Niski zaliczany jest do grona maratonów górskich o podwyższonym stopniu trudności, ze względu na przewyższenia sięgające nawet 1000 metrów. Pokonanie trasy 42 km 195 m nie jest więc takie proste, jak mogłoby się wydawać, nawet dla zapalonych biegaczy. Uczestnicy musieli mieć przygotowany kompleksowy plan działania i harmonogram biegu, aby dać radę pokonać całą trasę.

Trasy maratonów, o których marzy każdy biegacz

Widokowa, piękna, a jednocześnie wymagająca trasa maratonu Beskid Niski okazała się prawdziwą gratką dla wszystkich biegaczy. W związku ze zwiększającą się z roku na rok popularnością różnego rodzaju biegów, organizowanych jest coraz więcej imprez masowych, w których mogą brać udział zainteresowani bieganiem na różnych dystansach. Nieprzerwanie od lat największą popularnością cieszą się maratony. Są one organizowane w różnych zakątkach świata. Pobiegać można w naprawdę nietypowych miejscach, np. przez centrum największych europejskich stolic, po dzikich regionach Ugandy czy na trasie z widokiem na nadmorski klif. Wspaniałych miejsc organizacji maratonów jest wiele, a z najpiękniejszymi można zapoznać się tutaj: https://www.hometogo.pl/media/najlepsze-maratony/.

Dystanse, które pokonuje się w trakcie maratonu

Występują trzy podstawowe dystanse: